WOKO.cz


TECHNICKÉ INFORMACE

Systém kontroluje stránky jednou denně. Změna je detekována na základě kontrolního součtu. Před kontrolou jsou odstraněny všechny HTML tagy (takže je kontrolován pouze čistý text). Kontrolována je pouze registrovaná stránka, Woko nenásleduje žádné další odkazy na ní umístěné.

Systém umí kontrolovat rámy (frames). Pokud stránka obsahuje rámy, kontroluje se obsah jednotlivých rámů, a to včetně vnoření (i vícenásobného - viz dále).
Systém je rovněž schopen sledovat přesměrování (redirect) na úrovni HTTP protokolu řešené například pomocí CGI scriptu nebo nastavením web serveru, a to i pro jednotlivé rámy. Nesleduje přesměrování pomocí JAVAScriptu nebo META hlavičky (HTTP-EQUIV).
Obě funkce sdílejí stejný limit na počet kontrolovaných stránek. Při jedné kontrole systém stáhne maximálně deset dokumentů, přičemž nezaleží na tom, zda jde o stránku s devíti rámy, nebo devítinásobné přesměrování.

Před kontrolou je odstraněn text, který je uzavřen do speciálních tagů kompatibilních s těmi, které užívá obdobná služba Netmind. Tyto tagy se používají pro pravidelně obměňované části textu, jejichž změnu není nutné oznamovat (např. datum, čas nebo dynamické reklamní bannery):

<!--$mind-it-ignore$-->tento text bude ignorován<!--$/mind-it-ignore$-->

Výhodou posledního příkladu je, že tagy jsou skryté v HTML komentáři a nevadí tak například při kontrole validity dokumentu.
 
reklama


pro uživatele


  nové sledování
  editace/rušení
  zapomenuté heslo
  o službě
  statistika
  technické info
  časté dotazy
pro webmastery


  okénko pro vás
  ikonka pro vás
  technické info
  časté dotazy
všeobecné


  e-mailová reklama
  bannerová reklama
  napište nám
  autořiInternet Info

WOKO, pamatuje si za vás

Copyright (c) 1999-2007 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Kontakt | Reklama | Ochrana osobních údajů